Orlický Monkey cup v Chocni – report

V sobotu 24.2.2024 vyrazilo 15 našich závodníku do Chocně, kde se konal 1. závod 8. ročníku Orlického Monkey cupu, který se opět navrací do závodu 3. ligy ČHS.

Naše lezčata nás reprezentovali v kategoriích U8, U10, U12, U14, U16 a B, rozděleni na kluky a holky.

V prostorách sportovní haly při ZŠ Sv.Čecha bylo plno. Závodu se zúčastnili závodníci nejen ze známých týmů Ústeckoorlického okresu ale i Zlína, Prahy, Brna, Trutnova i Opavy.

Na letošním závodě byly pro každou kategorii připraveny 2 cesty na obtížnost a jedna cesta na rychlost a na nedalekém novém Choceňském boulderu pro mladší kategorie 2 a starší 3 boulderové problémy.  

Jak už bývá v Chocni zvykem, závody jsou profesionálně zorganizované a i přes plnou kapacitu závodníků to krásně odsýpalo. Byly vidět krásné výkony na těžkých cestách, pro některé i trápení v dlouhých krocích. Náš oddíl má letos nasazen mladý čerstvý poťěr, který se na tomto, pro ně prvním závodě, poměrně dobře rozkoukal a i když to tentokrát nedopadlo úplně na jásání a proběhli i slzičky, určitě jim to dalo hodně zkušeností. A do budoucna ví, na co se zaměřit při tréninku. U již ostřílených závodníků to cinklo. V kategorii U14 se na 1. místě umístil Vilém Čopian, hned za ním na 2. místě Vojta Čáp, v kategorii U12 se umístil Filip Novák na 2. místě. Konkurence byla silná a tak naši dva svěřenci, kteří díky zranění měli pouze dva tréninky, skončily v kategorii U16 Vojta Čopian na 5. místě. a Adam Soural na 7. místě. I tak to byl pěkný výkon a věřím, že do následujících závodů svoji formu doženou. Všem našim závodníkům děkuji za účast a reprezentaci. 

Velké DÍK patří hlavně pořadatelům z HK Choceň, kteří připravili pěkný závod se skvělou atmosférou, jak už bývá zvykem 😉

Galerie: Bude doplněno

Výsledky: Bude doplněno

Autor: Předseda